02188198245 - 09109312675
هزینه جرم گیری دندان

دکتر فروزنده زبیری – دندانپزشک اطفال | دندانپزشک زیبایی

هزینه جرم گیری دندان

جرم دندان از ترکیب پلاک های میکروبی که به رنگ زرد یا سفید هستند با املاح بزاقی بر روی سطح دندان ها ایجاد می شوند. معمولا جرم های دندان به سختی از بین می روند و گاهی با مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان از بین نمی روند. هزینه جرم گیری دندان یکی از مسائل بحث برانگیز است.

یکی از اعمالی که به جهت سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، جرم گیری دندان است. اما این سوال مطرح می شود که آیا جرم گیری برای دندان های مضر است و به مینای دندان آسیب وارد می کند؟

جرم گیری دندان

جرم گیری دندان

جرم دندان چیست؟

لایه چسبناکی که روی دندان ها وجود دارد و از میلیون ها باکتری تشکیل شده است را جرم دندان می گویند. در صورتی که این باکتری با رعایت بهداشت دهان و دندان برطرف نشوند، باعث از بین رفتن دندان ها و ایجاد عفونت در لثه می شود.

بیشتر بخوانید: بليچينگ دندان چيست؟ ، بیماری های دهان و دندان

آیا جرم دندان باعث عفونت و التهاب لثه می شود؟

معمولا جرم هایی که روی دندان ها وجود دارد در صورتی که از بین نروند به مرور زمان سفت تر شده و روی دندان ها به شکل رسوب در می آیند.

وقتی این رسوبات در خط لثه تجمع می کنند باعث می شوند که فرد نتواند به راحتی نخ دندان بکشد و سخت تر مسواک می زند.

افزایش جرم، باکتری و رسوب روی دندان ها باعث می شود لثه قرمز و متورم شده و در هنگام شستشوی دندان، خونریزی کنند. التهاب لثه مرحله اول ابتلا به بیماری لثه می باشد.

التهاب لثه باید فورا درمان شود. زیرا در صورتی که درمان نشود به بیماری های پریودنتال تبدیل می شود. این بیماری نوعی از بیماری های لثه ای است که باعث عفونت لثه و استخوان دندان می شود و موجب از بین رفتن دندان ها خواهد شد.

دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، ترمیمی و زیبایی، متخصص در درمان دندان های اطفال و ترمیم دندان ها و خدمات زیبایی دندان با استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص با شماره های

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر فروزنده زبیری دنبال کنید.

آیا جرم گیری  برای دندان ها مضر است؟

باید بدانید که جرم گیری دندان مضر نیست. آنچه برای دندان مضر است جرم دندان است. جرم های موجود روی دندان باعث پوسیدگی های شدید روی دندان ها شده و به مرور زمان باعث از بین رفتن کامل دندان ها می شود.

برخی از افراد معتقد هستند که جرم گیری بافت دندان ها را از بین می برد. اما باید گفت که جرم گیری تنها برای درمان جرم های مورد استفاده قرار می گیرد. اگر جرم گیری دندان ها به موقع انجام نشود می تواند فرد را متحمل صرف هزینه های زیادی کند. پس می توان گفت از این امر واقعیت ندارد.

برخی دیگر از افراد بعد از انجام جرم گیری احساس می کنند دندان هایشان به سرما و گرما حساس شده و تیر می کشد. اما این احساس در همه افراد اتفاق نمی افتد و ممکن است این احساس به دلیل وجود بیماری های دهانی باشد.

بنابراین اگر بعد از جرم گیری احساس درد و یا هرگونه عارضه دیگری شدید برای بررسی مشکلات دندان های خود به پزشک اطلاع دهید.

 آیا جرم گیری باعث لق شدن دندان ها می شود؟

یکی از باورهای غلطی که افراد در مورد جرم گیری دندان دارند این است که جرم گیری باعث لق شدن دندان ها می شود.

به گفته دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، ترمیمی و زیبایی، جرم هایی که روی دندان ها و لثه ها تجمع می کنند و به آنها بی توجهی می شود، باعث تحلیل رفتن استخوان دندان ها می شود.

در واقع دندان ها قبل از جرم گیری لق شده اند اما به دلیل وجود جرم ها در اطراف دندان ها و لثه ها، فرد متوجه این لقی نمی شود.

البته باید گفت این مورد در همه افراد صدق نمی کند، افرادی که دندان های سالمی دارند، بعد از جرم گیری دچار مشکل نمی شوند، و بالعکس از تمیز شدن و درمان بوی بد دهان خود راضی هستند.

 آیا جرم گیری باعث لق شدن دندان ها می شود؟

آیا جرم گیری باعث لق شدن دندان ها می شود؟

 

هر چند وقت یکبار باید جرم گیری انجام شود؟

تعداد دفعات جرم گیری بستگی به میزان رعایت بهداشت دهان و دندان فرد دارد. ممکن است فردی بعد از جرم گیری دندان ها با رعایت بهداشت دهان و دندان تا مدت ها نیاز به جرمگیری دندان ها نداشته باشد. اما برخی دیگری ممکن است به دلیل استفاده نکردن مداوم از مسواک و نخ دندان، زود تر دچار جرم دندان شوند و نیاز به جرم گیری مجدد داشته باشند.

به گفته دکتر فروزنده زبیری، می توان دندان ها را هر شش ماه یکبار جرم گیری کرد. اما توصیه می شود همه افراد، سالی یکبار جرم گیری دندان را انجام دهند.

هزینه جرم گیری دندان در سال 99

جرم گیری دندان ها به صورت معمول سالی یک تا دو بار توصیه می شود. اما هزینه جرم گیری دندان ها بستگی به وضعیت دندان های فرد، نحوه انجام جرم گیری و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای جرم گیری بستگی دارد.

می توانید با مراجعه به مطب دکتر فروزنده زبیری، بعد از معاینه دقیق دندان ها توسط پزشک، قیمت دقیق جرم گیری دندان ها را از پزشک بپرسید.

راه های ارتباطی با دکتر فروزنده زبیری

شماره تماس: 02188198245 – 09109312675

صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.zobairy/

آدرس مطب: خیابان گاندی شمالی ، نبش برادران شریفی، ساختمان پزشکان گاندی،طبقه ۴ واحد ۱۷ 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

Call Now Button