02188198245 - 09109312675
دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

دکتر فروزنده زبیری – دندانپزشک اطفال | دندانپزشک زیبایی

دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

شاید شما هم شاهد این موضوع بوده باشید که وقتی کودکی قصد مراجعه به دندانپزشکی را دارد بسیار استرس داشته و بی تابی می کند. همین استرس و بی تابی باعث می شود که همکاری لازم را با دندانپزشک نداشته باشد و در روند درمان مشکل ایجاد کند.

اما این ترس و استرس ممکن است از ناشی از شنیده های تلخ یا اطلاعاتی باشد که از طریق والدین یا دوستان از سابقه مراجعه به دندانپزشکی خود منتقل می شود.

ترس و استرس کودک مانع از انجام درست خدمات درمانی می شود. ممکن است در صورت مقاومت کودک، پزشک از مهار فیزیکی و نگه داشتن دست و پای کودک توسط پدر و مادر یا دستیار خود استفاده کند. اما استفاده از این روش ها ممکن است آثار مخرب و ذهنیت بد از دندانپزشکی را در کودک ایجاد کند.

دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی

روش های مختلف از بین بردن ترس کودک از دندانپزشکی

روش های مختلفی برای از بین بردن ترس کودک از دندانپزشکی وجود دارد. هرچه ترس کودک از دندانپزشکی کمتر شود نیاز به بیهوشی عمومی و احتمال عوارض بیهوشی برای کودک کمتر می شود.

مراجعه منظم به دندانپزشکی در سنین کودکی، سبب آشنایی کودک با محیط دندانپزشکی می شود. این آشنایی باعث افزایش حس امنیت و اعتماد کودک به محیط دندانپزشکی می شود.

ارتباط پزشک با کودک نیز تاثیر بسزایی در از بین بردن ترس کودک از دندانپزشکی دارد. دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، با اخلاق خوب و روحیه ای که دارند ارتباط خوبی با کودکان برقرار کرده و حس اعتماد را در کودک افزایش می دهد.

اینکه پزشک بتواند کودک را برای انجام کارهای درمانی قانع کند از اهمیت بسزایی برخوردار است. استفاده از مهارهای فیزیکی و وادار کردن کودک برای ادامه درمان روند باعث می شود کودک در جلسات بعدی نیز مشکل ساز شود.

بیشتر بخوانید: اهمیت حفظ دندان های شیری کودکان ، آبسه دندانهاي شيري در كودكان

راه جایگزین برای کودک مبتلا به ترس و استرس

برای آن دسته از کودکانی که دچار ترس و اضطراب می شود راه جایگزینی وجود دارد و آن استفاده از بیهوشی عمومی می باشد که کودک را از مواجهه با درمان های دندانپزشک دور می کند.

در هنگام بیهوشی، سطح هوشیاری کودک کاهش پیدا می کند و شاهد درمان های دندانپزشکی که بر روی دندان های وی انجام شده، نخواهد بود و بعدا نیز به خاطر نمی آورد.

بیهوش کردن کودک باعث می شود دندانپزشک به راحتی و در آرامش کامل و دقت بیشتر، درمان های لازم را انجام دهد.

دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، ترمیمی و زیبایی، متخصص در درمان دندان های اطفال و ترمیم دندان ها و خدمات زیبایی دندان با استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص با شماره های

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر فروزنده زبیری دنبال کنید.

 نکات مهم قبل از بیهوشی کودک برای درمان های دندانپزشکی

در صورتی که نیاز به استفاده از بیهوشی برای کودک بود لازم است موارد زیر رعایت شود:

  • بهتر است درمان های دندان کودکان توسط دندانپزشک اطفال انجام شود. دندانپزشک اطفال دوره های مورد نیاز را برای درمان های تحت بیهوشی گذرانده است.
  • بهتر است اطمینان لازم را از محل انجام درمان کودک در مراکز جراحی و یا بیمارستان های مجهز، بدست آورید. داروها و دستگاه هایی که برای کودکان استفاده می شود تاثیر زیادی در کیفیت بیهوشی آنها خواهد داشت. ذکر این نکته ضروری است که والدین بدانند این نوع درمان به هیچ وجه نباید در مطب انجام شود.
  • قبل از انجام این عمل حتما آزمایشات لازم را طبق تجویز پزشک معالج انجام دهید.
  • قبل از انجام عمل با متخصصین بیهوشی مشاوره کنید.
  • در صورت ابتلا کودک به سرماخوردگی یا واکنش های آلرژیک به علت درگیر بودن سیستم تنفسی کودک، احتمال خطر در هنگام بیهوشی وجود دارد. حتما اطمینان حاصل کنید که کودک دچار سرماخوردگی نباشد.
  • نباید از درمان های دندانپزشکی به روش بیهوشی انتظار معجزه داشته باشید، حتما باید اصول بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد وگرنه پوسیدگی ها قابل برگشت هستند.

سخن پایانی

بهتر است برای درمان های دندان کودکان حتی الامکان از روی بدون بیهوشی استفاده شود. والدین باید کودکان خود را برای مواجعه شدن با محیط دندانپزشکی آشنا کنند. استفاده از روش های درمانی بدون بیهوشی عوارض کمتری را برای کودک به دنبال خواهد داشت.

والدین توجه داشته باشند که برای این کار حتما به دندانپزشک اطفال مراجعه کنند تا درمان ها به صورت تخصصی انجام شود.

راه های ارتباطی با دکتر فروزنده زبیری

شماره تماس: 02188198245 – 09109312675

صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.zobairy/

آدرس مطب: خیابان گاندی شمالی ، نبش برادران شریفی، ساختمان پزشکان گاندی،طبقه ۴ واحد ۱۷

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

Call Now Button