02188198245 - 09109312675
مراحل ایمپلنت دندان

دکتر فروزنده زبیری – دندانپزشک اطفال | دندانپزشک زیبایی

ایمپلنت دندان

با توجه به توضیحات  دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک زیبایی ایمپلنت، راه حلی موثر و مدرن در جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد که صرف نظر از تعداد دندان های از دست رفته، این روش انجام می شود. در نتیجه، افرادی که به دلیل نداشتن دندان، سعی در پنهان کردن دندان های خود هنگام خندیدن و یا حرف زدن دارند، می توانند به جای استفاده از دندان مصنوعی، با مشورت پزشک از مزایای ایمپلنت بهره مند شوند.

ایمپلنت، از موادی به نام تیتانیوم ساخته شده است. این روش، با هدف ایجاد ریشه مصنوعی دندان و جایگزینی در استخوان فک انجام می شود، که می تواند برای یک یا چند دندان انجام شود.

این روش، می تواند مزایای زیبایی و عملکردی را به همراه داشته باشد. بیمار بعد از گذشت مدتی از انجام این روش، دیگر احساسی در خصوص از دست دادن دندان خود نخواهد داشت.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان، چه عوارضی را به همراه خواهد داشت؟

از نظر دکتر فروزنده زبیری طبیعی است که با از دست دادن دندان، جنبه های زیبایی و عملکردی درگیر خواهد شد. علاوه بر این در برخی موارد، شاهد تحلیل رفتن استخوان های فک خواهیم بود. که در چنین شرایطی، ایمپلنت می تواند با ریسک همراه باشد.

در صورتی که تعداد دندان های از دست رفته زیاد باشد، زیبایی ظاهری صورت نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به مرور زمان، شاهد کشیده شدن لب ها به داخل و یا ظاهر شدن چین و چروک هایی اطراف بینی و لب خواهیم بود.

در صورتی که جایگزینی برای دندان از دست رفته صورت نگیرد، دندان های سالم مجاور نیز به مرور تغییر پوزیشن می دهند و به حرکت در خواهند آمد. نتیجه آن، بر هم خوردن تعادل دندان ها هنگام جویدن و درگیری عضلات چانه خواهد شد.

درمان ایمپلنت می تواند به رفع تمامی موارد گفته شده کمک کند. به علاوه این که این روش، دوام و ماندگاری طولانی مدتی را به همراه دارد. بخش مهم این درمان، رعایت بهداشت دهان و دندان و کنار گذاشتن استعمال دخانیات می باشد.

همچنین می توان گفت ایمپلنت نیز همانند بلیچینگ دندان و ونیر کامپوزیت از جمله درمان هایی است که به منظور اصلاح طرح لبخند و زیباتر کردن لبخند مورد استفاده قرار می گیرد.

در چه مواردی، ایمپلنت انجام نمی شود؟

در صورت ابتلا به بیماری ها و شرایط خاص مانند دیابت کنترل نشده و یا برخی سرطان ها، این روش درمانی انجام نخواهد شد.

در صورت وجود عفونت و التهاب در دهان، از جمله: پوسیدگی فعال، پلاک های باکتریایی، عفونت لثه و بیماری های دهان و دهان، ایمپلنت جایگزین نخواهد شد.

عدم رعایت بهداشت و استعمال دخانیات، از جمله عوامل موثر در عدم موفقیت این روش درمانی می باشند.

دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، ترمیمی و زیبایی، متخصص در درمان دندان های اطفال و ترمیم دندان ها و خدمات زیبایی دندان با استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص با شماره های

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر فروزنده زبیری دنبال کنید.

روند درمان ایمپلنت

درمان ایمپلنت در ابتدا شامل معاینات بالینی دهان و دندان ها، تست های تصویربرداری و یا آزمایش خون می باشد. یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت این روش، کیفیت ایمپلنت می باشد. اکنون، به بررسی مراحل انجام ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

  1. مشاوره. در ابتدا باید مشخص شود که چه تعداد ایمپلنت نیاز می باشد. هدف از مشاوره، تعیین و تشخیص هر گونه اختلال در دندان ها می باشد. در این جلسات هم چنین طرح کلی درمان نیز ریخته خواهد شد.
  2. بررسی بهداشت دهان و دهان. قبل از شروع جراحی، وضعیت دندان ها و وجود هر گونه پوسیدگی باید بررسی شود. ایمپلنت، ابزار پزشکی استریلی است و به همین خاطر، دهان باید از هر گونه آالودگی عاری باشد.

قبل از شروع ایمپلنت، مواردی از قبیل پوسیدگی باید درمان شود و دهان و دندان ها کاملا تمیز باشند. گاهی مصرف آنتی بیوتیک نیز برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد.

  1. قرارگیری ایمپلنت. در این مرحله، ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می گیرد، که کاملا بدون درد خواهد بود. بسته به نوع و کیفیت ایمپلنت، ممکن است روکش همان لحظه گذاشته شود و یا بعد از گذشت چند ماه.

اگر روکش همان لحظه گذاشته شود، اباتمنت نیز به ایمپلنت متصل خواهد شد.

  1. سپری شدن دوره ترمیم. در این مرحله ممکن است مصرف برخی داروها برای بیمار در نظر گرفته شود. از بیمار خواسته می شود بهداشت دهان و دندان را رعایت کند و استعمال دخاینات را کنار بگذارد.

جوش خوردن سریع ایمپلنت در استخوان، مهم ترین مورد در موفقیت این روش درمانی می باشد. بعد از گذشت چند ماه، سطح تیتانیوم ایمپلنت رشد می کند و آن را به طور کامل احاطه خواهد کرد. مدت زمان طی شدن این مرحله در هر فرد متفاوت است و به کیفیت استخوان فک نیز بستگی دارد. با این حال، آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید تمام نکات گفته شده را رعایت کند.

  1. گذاشتن روکش. بعد از ترمیم کامل استخوان، روکش یا همان تاج دندان، بر روی ایمپلنت گذاشته خواهد شد.

بعد از پایان روند روند، بیماران باید چکاپ و مراجعه به دندانپزشک زیبایی را در برنامه خود داشته باشند، بهداشت دهان و دندان را رعایت کنند و حداقل روزی دو بار، دندان های خود را مسواک بزنند. در صورت رعایت موارد گفته شده، شاهد ماندگاری بالای این روش درمانی خواهیم بود.

طول درمان ایمپلنت چه مدت خواهد بود؟

بسته به نوع و محل قرارگیری ایمپلنت، ممکن است طول دوره درمان در حدود سه تا شش ماه و یا بیشتر طول بکشد. در صورتی که نیاز به پیوند استخوان باشد، طول دوره درمان بیشتر خواهد بود.

حتما در خصوص این قبیل موارد و طول دوره درمان، با پزشک خود مشورت داشته باشید.

طول درمان ایمپلنت دندان

طول درمان ایمپلنت دندان

آیا می توان در طول دوره درمان، بدون دندان سر کرد؟

معمولا توصیه می شود از قرار دادن ایمپلنت بلافاصله بعد خودداری شود، چرا که باید فرصت کافی به استخوان داده شود تا ترمیم یابد. اما اگر وضعیت کار فرد به گونه ای است که نمی تواند با این شرایط در اجتماع حضور پیدا کند، می توان برای مدتی از ایمپلنت های موقتی استفاده کرد.

در پایان این که،

از دست دادن دندان ها و یا کشیدن دندان ها می تواند عوارض و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. نبود یک یا چند دندان می تواند باعث حرکت و جابجایی دندان های مجاور و بروز مشکلات جویدن شود. در چنین شرایطی، با مشورت پزشک می توان از مزایای ایمپلنت بهره مند شد.

جهت انجام این روش، ایمپلنت باید داخل استخوان فک جوش بخورد. نکته مهم دیگر این است که هیچ گونه آلودگی و عفونتی نباید در دهان و دندان ها وجود داشته باشد.

ایمپلنت، همانند دندان طبیعی است، چه از لحاظ ظاهری و چه عملکردی. به همین خاطر، طبیعی است که بیمار باید باید به رعایت بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهد.

راه های ارتباطی با دکتر فروزنده زبیری

شماره تماس: 02188198245 – 09109312675

صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.zobairy/

آدرس مطب: خیابان گاندی شمالی ، نبش برادران شریفی، ساختمان پزشکان گاندی،طبقه ۴ واحد ۱۷

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =

Call Now Button