02188198245 - 09109312675
اصلاح طرح لبخند

دکتر فروزنده زبیری – دندانپزشک اطفال | دندانپزشک زیبایی

اصلاح طرح لبخند

لبخندی زیبا، جلوه ای متفاوتی به چهره آدمی می بخشد، این لبخند زیبا از هماهنگی و هارمونی بین اجزای صورت، فک و شکل دهان و دندان است. عمل اصلاح طرح لبخند برای طراحی لبخندی زیبا انجام می شود. برای دست یابی به لبخندی زیبا و جذاب باید اصلاحاتی در طول دندان ها، فرم لثه و برجستگی دندان ها اعمال شود. در حقیقت زمانی لبخندی زیبا حاصل می شود که تناسب همان کلید اصلی زیبایی در بین اندام و اجزا ها است.

با انجام عمل زیبایی اصلاح طرح لبخند، اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی بیشتری نصیب تان می شود. به همین خاطر یکی از عمل های پرطرفدار زیبایی است، در حال حاضر با پیشرفت های که در زمینه دندان پزشکی اتفاق افتاده است می توانید ایرادات در ناحیه دهان و دندان را برطرف و اقدام به اصلاح طرح لبخند دندان کنید.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

یک طراحی لبخندی فرآیندی است که در آن ظاهر لبخند با استفاده از انواع روش های زیبایی دندان بهبود می یابد. این عمل ها شامل: روکش لمینت، ارتودنسی، باندینگ، ونیر کامپوزیت و بلیچینگ است، در صورتی که برای طراحی لبخند هر کدام از این عمل ها را بر اساس مزایا منحصر به فردی که دارند انتخاب و انجام دهید، عمل اصلاح طرح لبخند رخ داده است.

توضیحی مختصر از روش های مختلف مورد استفاده در اصلاح طرح لبخند

 • سفید کردن یا بلیچینگ دندان: بلیچینگ که یکی از روش های نوین و رایج در درخشان کردن دندان ها است، با استفاده از مواد سفید کننده بر روی دندان ها و صرف زمان بسیار کمی در مطب پزشک یا در خانه می توانید به این مهم دست یابید.
 • لمینت دندان: لمینت ها نوعی روکش های دندان هستند که می توانند هر گونه بد رنگی و شکستگی دندان ها را پوشش دهند، این روش در طی دو جلسه درمانی انجام می شود.
 • باندینگ دندان ها: یک روش غیر تهاجمی و کم خطر است که به منظور بهبود ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند انجام می شود، هم چنین این روش در پر کردن فواصل میان دندان ها موثر است، در باندینگ دندان ها می توان از رنگ های طبیعی که سبیه رنگ دندان های دیگر باشد استفاده کنید تا طبیعی تر جلوه کند. این روش در زمانی کمتر از 1 ساعت انجام می شود.
 • ونیر کامپوزیت: کامپوزیت ها از نوعی ماده ماتریسی رزینی بسیار محکم تشکیل شده اند که مانند قالبی بر روی دندان ها کار گذاشته می شوند، روشی بسیار موثر و با دوام است طول عمری بالغ بر 10 سال دارد.

اصول اصلاح طرح لبخند

برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه از اصلاح طرح لبخند، دندان پزشک باید فواصل میانی دندان ها را از یک نسبت خاصی پیروی کنند. خطی هم که از لبه دندان های بالا می گذرد باید به موازات لب پایین باشند.

دکتر فروزنده زبیری دندانپزشک اطفال، ترمیمی و زیبایی، متخصص در درمان دندان های اطفال و ترمیم دندان ها و خدمات زیبایی دندان با استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص با شماره های

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر فروزنده زبیری دنبال کنید.

مزایای اصلاح طرح لبخند

مزایا اصلاح طرح لبخند به شرح زیر می باشد:

 1. افزایش اعتماد و عزت نفس
 2. دو چندان شدن زیبایی ظاهری
 3. سهولت در مراقبت از دندان ها و رعایت نکات بهداشتی مربوط به دهان و دندان

تشخیص و برنامه ریزی طراحی لبخند

در ابتدا برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن از عمل زیبایی تان باید از بهترین متخصص کمک بگیرید، پزشک مجرب هم باید برنامه ریزی های برای تشخیص نقاط مورد نظر در اصلاح طرح لبخند انجام دهد. این تشخیص ها با کمک عکس رادیولوژی دندان ها و ابزار های مخصوصی ممکن می شود. با کمک آن ها دندان پزشک با دقت به ساختار و شکل دندان ها را بررسی و ارزیابی می کند تا عمل موفقیت آمیز انجام شود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام اصلاح طرح لبخند هستند؟

 • به طور کلی آن دسته از افرادی که دنبال لبخند های زیبا و هالیوودی هستند و دندان های پوسیده و نا زیبایی هم دارند، گزینه ی مناسبی برای انجام چنین عملی هستند.
 • کسانی که از عارضه های مانند بد رنگی و نامرتبی دندان ها رنج می برند، می توانند از مزایای این عمل بهره مند شوند.

*اگر دندان های ورقه ورقه ای دارید عمل اصلاح طرح لبخند می تواند کمک کند تا فک و دهانی مناسب و زیبا داشته باشید.

عمر لبخند طراحی شده چقدر است؟

در ابتدا باید بگوییم میزان دوام این عمل زیبایی بسته به نوع و جنس دندان های فرد دارد، هم چنین میزان رعایت نکات مراقبتی و بهداشتی دهان و دندان هم می تواند تاثیر به سزایی در ماندگاری این عمل داشته باشد. عوامل دیگری مانند کمیت و کیفیت مواد مصرفی که دندان پزشک برای دندان شما انتخاب می کند در طول عمر اصلاح طرح لبخن شما موثر خواهد بود.

روش های اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

عوامل موثر در هزینه های اصلاح طرح لبخند

برآورد هزینه جزو یکی از مهم ترین مسائلی است که پیش از عمل باید به آن پرداخت، معمولاٌ عوامل بسیاری در محاسبه قیمت عمل زیبایی وجود دارد. با این عوامل می توانید هزینه های جاری خود را پیش بینی و بودجه بندی کنید.

در اینجا ذکر یک نکته الزامیست که هزینه عمل زیبایی اصلاح طرح لبخند ممکن است بر اساس نیاز های منحصر به فرد هر کسی متفاوت و کمی گران تر باشد.

 • میزان تخصص، تبحر، تجربه و محبوبیت پزشک
 • زمان صرف شده در عمل
 • تعداد روش های درمانی مورد استفاده در عمل زیبایی اصلاح طرح لبخند
 • نوع روش مورد نیاز و انتخابی دندان پزشک
 • میزان پیچیدگی عمل
 • میزان دسترسی مطب پزشک

جمع بندی در خصوص مبحث اصلاح طرح لبخند

در آخر باید گفت که می توانید در مورد این عمل زیبایی تحقیق کنید و بنا به نیاز تان انجام دهید، برای یافتن پزشکی مجرب و داشتن انتخابی صحیح در این مورد می توانید از وب سایت های معتبر و مشورت از دوستان و آشنایان کمک بگیرید.

در غیر این صورت ممکن است عوارض و خسارات بسیاری بر زیبایی و سلامتی تان وارد شود.

راه های ارتباطی با دکتر فروزنده زبیری

شماره تماس: 02188198245 – 09109312675

صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.zobairy/

آدرس مطب: خیابان گاندی شمالی ، نبش برادران شریفی، ساختمان پزشکان گاندی،طبقه ۴ واحد ۱۷

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهار =

Call Now Button